שלב ההכנות לחתונה יכול להיות מצד אחד אחד השלבים המרגשים, המחברים והעוצמתיים שלכם ומאידך גם כזה שיגרור אתכם למלחמות אגו מיותרות והתנהלות לא נעימה. חשוב מאוד להתחיל בהחלטה. את החתונה הזו עוברים בהצלחה וביחד.

מאת: ZE DJ – Music Group

ואחרי שהחלטנו שעושים את זה יחד, בואו נקפוץ אל המים העמוקים. בשלב הראשון חשוב שתמקדו רצונות, סגנון האירוע, אולם או גן פתוח, ערב או צהריים , הגשה אל השולחן או בופה. משם נסו לחשוב על מקומות בהן חגגתם חתונות לחברים או משפחה ונהנתם מאוד מהאווירה ומהאוכל. הרימו טלפון לאותם החברים / המכרים שהתחתנו שם ושאלו אותם בעדינות על איזה סדר גודל תקציב מדובר. כך תוכלו לקבל אינדיקיציה ראשונית.

זכרו, לבחירת התאריך לחתונה יש חלק משמעותי מאוד במרכיב המחיר. ההבדלים בין חודשי הקיץ לחורף משמעותיים. וגם לימי השבוע מרכיב חשוב במחיר ישנם מקומות בהם ימי ראשון / שני יעלו לכם עשרות אלפי שקלים פחות מימי חמישי.

הדקה ה-90 היא גם בחירה משמעותית בסגירת האירוע, יהיו מקומות שנשארו להם "חורים" כלומר תאריכים פנויים בודדים לטווח הקצר, אתם ספונטניים ומסוגלים לערוך את ההכנות טיק טק ? לכו על זה. אתם תחסכו המון כסף!

נסו לדייק עד כמה שאפשר בכמות האורחים שתהיה לכם, האולמות והגנים ירצו התחייבות מינימלית לכמות אורחים, הכמות תמיד תוכל לגדול או לחלופין להצטמצם בהמשך לכן חשוב שתבחרו מקום שנכון לשינויים בכמויות.

בחרתם מקום? מצוין!  השלב הבא הוא תהליך בחירת הספקים. נהוג לבחור בתחילה את הדי ג'יי והצלמים כי הם אלו שנתפסים בדרך כלל בזריזות במיוחד אם מדובר בתאריכים "חמים". שוב, לכו אל ההמלצות מהחברים והמכרים,  הפעילו את הזכרון האישי , זכרו איפה ראיתם תמונות מדהימות, ומאיזו מוסיקה של איזו חתונה הכי נהנתם. לא זוכרים כזו ? גלשו ברשת וחפשו חוות דעת על ספקים שונים ששמעתם עליהם. קראו מה כותבים עליהם הזוגות ונסו להבין בין השורות האם מדובר בבעל מקצוע שיתאים לסגנון שלכם. בשלב הבא קבעו פגישות לאחר שמיינתם ל2-3 ספקים מכל תחום (אל תשתוללו כי אחרת התהליך לעולם לא יגמר) , היתה לכם פגישה מעולה? כימיה טובה וגם הצלחתם להגיע למחיר ראוי. אל תחכו יותר מדי. ספק טוב יתפס מהר. קחו לכם זמן מחשבה קצר וחזרו אליו לסגור את התאריך. גם כאן כמובן, לתאריך יש מרכיב חשוב במחיר. ספקים טובים יעלו יקר יותר באחוזים גבוהים בחודשי עונת הקיץ ובימי חמישי. קחו בחשבון.

הכינו מראש סכום של כעד 20 אחוז מעלות האירוע עבור מקדמות. האולם או הגן , הדי ג'יי , הצלמים ושמלות הכלה אלו תחומים שכדי לסגור איתם את התאריך / ביצוע העבודה יש לשלם להם מקדמה (דמי רצינות) . היו ערוכים לכך כדי לא לספוג הפתעות כלכליות בדרך.

חלק מהאולמות והגנים יציעו לכם דילים . עסקאות הכל כלול למינהם , כשמדובר בתאריכים פחות נמכרים. הזהרו. לא כל דבר כדי להכליל בתוך חבילת הדיל. ספקים כמו צלמים ותקליטנים עדיף לבחור באופן אישי ולשלם אולי מעט יותר כדי לקבל מוצר ראוי ואיכותי. ספק שמגיע בדיל , בדרך כלל מקבל מהאולם מחיר נמוך בהרבה ממחיר השוק שלו. עכשיו הפעילו היגיון והבינו כמה "חשק" יהיה לו לספק את מלוא השירות ועם 100 אחוז השקעה באירוע שלכם.

בשלב העיצוב, זכרו לשמור על התקציב, בעיצוב ניתן להגיע לסכומים אסטרונומיים בעקבות שידרוגים כאלו ואחרים כגון פרחים חיים, קונסטרוקציות מורכבות, שנדלירים ,תאורה ואלמנטים שדורשים עבודת תליה בתקרה וכו'… המעצבים יציעו ויראו לכם המון ובעיקר את כל מה שיקר. כאן זכרו היטב לתקצב את ההשקעה ולהציב עובדה, זה התקציב שיש לי בוא נעצב איתו הכי קרוב לחלום שלנו.

אלכוהול באירוע הוא מרכיב משפיע מאוד, הקהל נהנה יותר כשמוגש לו אלכוהול איכותי וצבעוני. ישנה האופציה של שירותי אלכוהול מהמקום עצמו , כל אחד מהמקומות היום מחזיק חברה קבלנית לשירותי בר ו/או ניהול בר עצמאי . בר אלכוהול יעלה לכם בהתאם לכמויות לפי מחיר עבור כל אורח. לא תמיד משתלם כלכלית, אך חוסך לכם את טרחת קניית האלכוהול עצמאית, ספירת בקבוקים , קירור , מלאי שאוזל וכדומה… כאן הפעילו שיקול דעת, קניה עצמאית עם אופציה להחזרת בקבוקים סגורים לסוחר תחסוך לכם ברוב המקרים כמה אלפי שקלים. השאלה היא כמה בא לכם להתעסק בזה והאם יש מי מטעמכם שיוכל לקחת אחריות על הנושא. במקרה כזה תשלמו למקום האירוע רק עבור שירותי ההגשה. עשו את החישוב לפני ובדקו האם בכמות האורחים שלכם, כמה באמת ישתו אלכוהול והאם שווה לכם לקנות עצמאית או ליהנות משירות הבר המקומי.

שמלות כלה וחליפות חתן הינם המרכיב הכי אינדיבדואלי באירוע. ככל שתלכו למותג יותר מוכר ומפוצץ כך גם המחיר ידבר בקופה. בשנים האחרונות המון כלות בוחרות לתפור את השמלה שלהן על פי דגם שראו או דמיינו אצל תופרת שמלות כלה אלמונית כזו או אחרת. העלויות מסתכמות בעלות הבדים ועלות התפירה והשמלה אף נשארת ברשות הכלה. מדובר בחסכון של מאות אחוזים לפעמים. במקרה כזה החסרון הוא שלא מדובר ב"סלון כלות" עם כל המשתמע מכך , ולכן יתכן ותצטרכו לשכור חדר מלון או מיקום מפנק אחר בו תוכל הכלה להתלבש , להסתרק ולהתארגן לקראת האירוע.

בשנים האחרונות ישנו טרנד של פורומים כאלו ואחרים של מתחתנים ומתחתנות, נחמד יהיה להתייעץ עם זוגות נוספים אך זכרו כי מדובר בפורום, אתם לא באמת יודעים מי עומד מאחורי המילים ומה האינטרסים שלו ולרצונות וטעמים של כל אדם ואדם צריך להתייחס באופן הגיוני. השתמשו ברשת האינטרנט באופן מוסכל ובסופו של דבר בחרו לכם את האנשים שינצחו את החתונה שלכם. כי בכל זאת מדובר בערב אחד בחיים.

ולסיום נחזור שוב להתחלה, את החתונה הזו עוברים ביחד. קחו החלטה. ותנצחו את השלב הכי טעון בדרך לחופה. בהצלחה !