גיל 11 וחצי, בר המצווה שלי כבר רצה לי בדמיון, הימים ימי הזוהר של ערוצי הכבלים החדשים לא עוד ערוץ 1 ו 2 בלבד. הנוער לא מוותר על ה- mtv  וטרנד מוסיקת הפופ והדאנס שוטף את העולם ואת ישראל.  כל צהריים בחזרה מבית הספר רדיו ה- fm בוקע מהווקמן הקטן שאבי רכש לי . ברקע דידי וטוני עם ארמונד וז'קו בועו, ואם המורה בבית הספר בדיוק חולה אז אפשר היה להספיק קצת גם את אברי וארז בגל"צ.

החלום מתחיל. אני,  טייפ הדאבל קאסט, הקלטות של הרב אמנון יצחק (מחילה) ושל חנויות החגורות בעשרה שקלים מהתחנה הישנה עוברות שדרוג מכני איכותי.(רשימת הוראות מופרטת תבוא אולי באחד הפוסטים הבאים). בגדול זה מתחיל ונגמר בחתיכת נייר בחור ההקלטה השבור (שיטה ידועה במחוזותינו). השכן, מיקי שמו, חובב מוסיקה כמוני משריין לנו בכל צהריים את הטייפ הפרטי שלו, עם חלון המיק' הקטן בילד-אין. שיטה מדהימה גם לנגן מוסיקה ב"יעני-מיקס" (פליי אחרי פליי בדאבל קאסט) וגם לדבר על המוסיקה ולהקליט אותה תוך כדי… האיכות? מממ …. כך כל צהריים במשך שנה תמימה אני ומיקי מכינים קלטות לכל השכונה עם "מיטב הלהיטים" והדפסת סיכות מודבקת בדבק פלסטי בית ספרי איכותי. אז מה אם חשבתם שהדיסקים שמחלקים לכם היום התקליטנים לחתונות זה רעיון מקורי? (:

12 וחצי זה כבר רגע לפני בר מצווה, הגיע הזמן לעשות קצת עסקים, הטרנד של מקלטי המסיבות החברתיים מתחיל, טייפ דאבל קאסט, כמה רמקולים לא בצבע אחיד, אורגן אורות קטן (אם אפשר גם להוסיף מריץ בעוד איזה מאה שקלים אתה בכלל נחשב לתקליטן מהליגה הגבוהה) , שניים שלושה רולרים של משטרה, מכבי אש וכתום כזה של הגרר המקומי והופ יש לך "תקליטיה". (כן כך קראו לזה אז). הביזנס מתחיל. ימי הולדת, מסיבות כיתה וכל הבא ליד. העלות ? החל מ-40 שקלים חדשים (לא לאדם, לכל המסיבה).

13 מגיע , אני על עמדת הדי ג'יי בבר המצווה שלי , התקליטנים לאירוע שלי היו אורן עמרם וגבי ביטון האגדי לימים מנהל התכניות של bu99fm תחנת הצעירים שאתלבט אם להצטרף אליה או אל המתחרה עשור אחרי. הקהל רוקד ומקפץ, ביטון הבטיח לי מיקרופון כמו של מדונה אבל שכח להביא, ובשעה 11 ורבע בלילה אני מקבל את המושכות לידיים ועולה לתקלט בארוע שלי עצמי. כמה כיף אה ? המשפחה מפרגנת בני הדודים קופצים כאילו מדובר בגדול התקליטנים. ואני ? זהו. החלטתי. יש לי מקצוע לחיים.

14 ממסיבות המקלט עברנו אל האולמות העירוניים, 300-500 איש בכל מסיבה, בכל שבוע קונספט אחר. פעם מסיבת פופקורן (400 איש אכלו פופקורן ממכונה ביתית קטנה אחת, עד שנשרפה), המון מלח, כדי שיקנו שתיה. בכל זאת הפופוקורן בחינם. והתקליטן על הבמה הוא …. ניחשתם ? ומשם זה ממשיך, התמכרנו, כל שבועיים לוקיישן חדש, השיא הגיע בבריכה העירונית 1200 ילדודס קונים כרטיסים (מתוכם 1000 מזויפים שהחבר הכי טוב שלי אז "לא ידע מאיפה הגיעו") ומגיעים להשתולל בהפקת חיי. על המסלול מיטב בנות העשרה של השכבה מדגמנות את אופנת הבוטיק הנחשב בעיר. על המוסיקה 3 תקליטנים מחממים ואז מגיע המופע המרכזי שהוא…. כן ניחשתם שוב.

15 הטלפון מבעלי הרדיו המקומי מגיע, "שמענו עליך שטרן, תגיע לרחוב … בשעה… יחכה לך מפתח לדירת התחנה. נפגש, שמענו שאתה אלוף במחשבים." הם רצו שאכין להם דיסקים , אני ? כבר ראיתי את עצמי משדר את תכנית הצהריים המקומית, הדיסקים יהיו רק התירוץ. אני מגיע, 2 גברים מסוקסים עם זיפי זקן וריח סיגריות מזמינים אותי לקפה. "אתה יודע להכין קפה ילד ? " ,אני, "נו ברור" … "אז למה שמת את הסוכר לפני המים? " אהמממ.

16 המשימה בוצעה בהצלחה, תכנית הצהריים המקומית בידיי, סטיקרים עם השם שלי על המכוניות בעיר וכל חנות ג'ינסים מרעיפה מתנות, "רק תגיד משהו ברדיו" הם זורקים לי. כל יום בשעה שלוש (כן, שנים זו היתה השעה שלי) התייצבתי , כל פעם בדירה אחרת (ככה זה בימי הפיראטים, בלי רטיה בעיין, פשוט מגיעים למיקומים הזויים ומתוך מכונת כביסה וארגז כלים משדרים אל העולם. מאז ועד היום יותר מעשרת אלפים ימי שידור, 4 תחנות מאז והאחרונה וגם הנוכחית שבהן תחנת האם שלי "רדיוס 100fm" .

17 חתונה ראשונה, זוג עולים חדשים מאתיופיה, חבר סידר את הקישור, מה לי ולמוסיקה לחתונות באמהרית ? נו שוין, צריך לזרום , זורמים. משם מעבר חד לאילת, רשת מלונות פתאל נפתחת ואיתה מחלקת הבידור המוסיקה והאירועים. רוני אטיאס (לימים מפיק שטיפח את כל השמות הגדולים) מסמן לי להגיע, נקראתי לדגל , התגלחתי היטב, כל יום קהל מסוג אחר, כזו הומוגניות עוד לא מצאתי מאז. תיירים, שחקני כדורגל, ועדי עובדים וכנסי רופאים ועורכי דין ביחד, באותו הערב, בלובי אחד. עכשיו, לך תמצא את הדרך להרקיד את כולם. מאז ועד היום יותר מאלף חתונות ואירועים. " תקליטן לחתונה רצית להיות ?" אמר לי חבר לא מזמן, עכשיו תאכל את מה שבישלת… אז אני אוכל, וטעים לי מאוד. ומקווה שגם לכם.

ZE DJ! היא היום אחת מחברות המוסיקה לאירועים המובילות בישראל עם מאות זוגות שכבר כתבו עלינו חוות דעת במחוזות הפייסבוק ובאתרי המתחתנים וההמלצות. את ההתחלה החובבנית בגיל 11 וחצי אני לעולם אזכור כרגע שלא יחזור, והלוואי עלי שוב אותה התמימות. לו רק הייתי יודע (:

אני והצוות היקר שסובב אותי כיום מחכים לכם לפגישה לא מחייבת בדרך לאירוע של חייכם. כי תקליטן לחתונה והפקת חתונות ואירועים זה לא משחק ילדים, צריך לעבור הרבה מאוד שנים של שפשוף עמוק ולעתים אף מכאיב כדי לנהל בבטחון מלא הפקת אירועים.

 

בברכת מזל טוב ובהצלחה גדולה במסע,

מושיקו שטרן– ZE DJ!